مهاجری: ما و صنعت نفت جزو مظلوم‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستیم

مهاجری: ما و صنعت نفت جزو مظلوم‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستیم

مهاجری: ما و صنعت نفت جزو مظلوم‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستیم

محمدرضا مهاجری در نشست خبری پیش از دیدار صنعت نفت آبادان – نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: خوشحالیم که در خدمت مردم خوب آبادان هستیم و دربی تمام خوزستانی داریم. این دو تیم نفتی از لحاظ اقتصادی جزو مظلوم‌ترین تیم‌های لیگ هستند. امیدوارم این مشکلات برطرف شود تا رقابت برابری با سایر تیم‌ها داشته باشیم و از اعتبار فوتبال خوزستان دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه دو تیم نفتی حاضر در لیگ برتر دنبال ارائه فوتبال خوب، جوانمردانه و تماشاگرپسند هستند، تصریح کرد: امیدوارم صرف‌نظر از رقابت موجود در بازی، از اعتبارمان دفاع و فوتبال خوبی پیاده کنیم. بازیکنان ما آمادگی ذهنی و روانی خوبی دارند و هفته گذشته مقابل استقلال از اعتبارمان دفاع کردیم. چیزی که ما را نگران می‌کند، قضاوت داوران است. در دو بازی گذشته دو پنالتی واضح برای ما گرفته نشد، اما تلاش کردیم نیمکت خود را آرام نگه داریم.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با اشاره به انتقاد هواداران نسبت به خودش بیان کرد: تماشاگران می‌گویند تیم‌های دیگر با کمی اعتراض و شلوغ‌کاری، جو داوری را به سود خودشان تغییر می‌دهند و آرامش ما، هواداران را نگران کرده است. همیشه سعی کردیم به جامعه داوری احترام بگذاریم، اما انتظار داریم دپارتمان داوری یا کمیته داوران که درگیر چینش داوران هستند، بیشتر دقت کنند تا از اشتباهات تکراری اجتناب شود.

مهاجری با بیان اینکه داوری همیشه با اشتباهاتی همراه بوده است،‌ خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنند سیستم VAR را وارد چرخه داوری کنند، اما این سیستم نمی‌تواند خیلی چیزها را تغییر بدهد و برخی مدیریت‌ها به «جَنَم» داور نیاز دارد. در هفته‌های گذشته تناقض‌های واضحی در وقت تلف شده دیدیم.

وی در ادامه بیان کرد: مقابل پیکان زمان زیادی تلف شد و داور می‌توانست وقت اضافه بیشتری بگیرد. در بازی با استقلال اما اتفاق برعکسی رخ داد. VAR در این موضوع به ما کمک نمی‌کند و امیدوارم دپارتمان داوری به گونه‌ای پیش برود که تناقض‌ها کمتر شود. ان‌شاءالله کمک داور ویدئویی وارد فوتبال ایران شود و به داوران کمک کند. با این حال همه بازیکنان آماده دیدار با صنعت نفت هستند و محروم یا مصدومی نداریم.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با بیان اینکه هواداران می‌توانند تماشاگر فوتبال خوبی باشند، عنوان کرد: اگر تمرکز و دقت لازم را داشتیم، می‌توانستیم مقابل استقلال و حتی پیکان پیروز شویم. شاید جاهایی بوده است که نتیجه لازم را نگرفتیم، اما آمار ما در ارائه فوتبال هجومی قابل دفاع بوده و همان روند را ادامه می‌دهیم. با همان اندیشه، فوتبال خوبی بازی می‌کنیم و جالب نیست که یک امتیاز با ارائه بازی بسته کسب کنیم.

مهاجری با اشاره به تمایل تیم‌های لیگ برتری به ارائه فوتبال دفاعی اظهار داشت:‌ در سال‌های گذشته فوتبال دفاعی بر کشور ما حاکم شد و جز چند تیم که ظرفیت خوبی در ارائه بازی هجومی داشتند، سایر تیم‌ها به حداقل‌ها قانع بودند. البته تفکر تمام تیم‌ها قابل احترام است. تلاش می‌کنیم با ظرفیتی که داریم،‌ بازیکنان را به ارائه فوتبال هجومی وادار کنیم.

وی در واکنش به اظهارنظر یکی از خبرنگاران که گفت حباب سقف قرارداد برای برخی باشگاه‌های فوتبال ترکیده است، تصریح کرد: این سقف برای ما و صنعت نفت آبادان نترکیده است. صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان جزو مظلوم‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستند، اما هیچ خروجی از وزارت نفت ندارند و با چالش‌های مختلفی برای تزریق پول روبرو هستند. به‌جز سه باشگاه خصوصی، سایر تیم‌ها از جیب دولت هزینه می‌کنند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان رقابت تیم‌های نفتی با سایر باشگاه‌ها را نابرابر خواند و خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند الحاقیه‌ای به قانون اضافه کنند تا صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان از قانون منع دستگاه‌های دولتی به ورزش حرفه‌ای مستثنی شوند. البته صنعت نفت هم منطقه آزاد دارد و سازمان مناطق آزاد تاکنون به این باشگاه کمک کرده است؛ ما از همان هم محروم هستیم. مسجدسلیمان در امکانات هم مظلوم‌تر از آبادان است.

مهاجری با بیان اینکه باشگاه‌های نفتی خودشان را به سطحی برسانند که بهتر هزینه کنند، گفت:‌ از بازیکنان تشکر می‌کنم که پیشنهادهای بهتری داشتند، اما ما را انتخاب کردند. امسال نگرش ما این است که بازیکنان خوزستانی را جذب کنیم و افتخار تیم ماست که چند بازیکن آبادانی در نفت مسجدسلیمان هستند.

وی با اشاره به تغییراتی که در نفت مسجدسلیمان برای لیگ بیست‌ودوم ایجاد شد، عنوان کرد: به سمتی می‌رویم که هماهنگی بیشتری میان بازیکنان به وجود بیاوریم. صنعت نفت تغییر کادر فنی داشته، اما تقریباً شاکله تیمی خود را حفظ کرده است. با این حال هفت تا هشت بازیکن ترکیب اصلی ما جدید هستند و هر چه جلو می‌رویم، بازی‌های بهتری ارائه خواهیم کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.